Implanty– Białystok

Implanty stomatologiczne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które utraciły zęby z powodu chorób, urazów lub starzenia się i chcą przywrócić swój naturalny uśmiech i pewność siebie.

Implanty zębów

Czym jest - implantologia?

Implantologia stomatologiczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się zastępowaniem brakujących zębów sztucznymi korzeniami.

Implanty są wykonane z biokompatybilnego materiału, który łączy się z kością szczęki lub żuchwy. Dzięki temu są stabilne i trwałe, a więc można na nich umieścić różne rodzaje uzupełnień protetycznych, takie jak korony, mosty czy protezy.

Implantologia stomatologiczna pozwala przywrócić pacjentom piękny i funkcjonalny uśmiech, poprawić komfort życia i zwiększyć pewność siebie.

Implant

Stomatologia Białystok

Implanty zębów – implantologia stomatologiczna

Celem leczenia implantologicznego jest nie tylko poprawa estetyki uśmiechu. Braki w uzębieniu negatywnie wpływają na komfort spożywania pokarmów. Źle rozdrobnione pożywienie przyczynia się do problemów trawiennych.

Dodatkowo brak nawet jednego zęba naraża sąsiadujące oraz przeciwstawne egzemplarze na przeciążenia, co negatywnie wpływa na kondycję uzębienia. Poza tym bardzo często dochodzi do przemieszczeń zębów oraz problemów z funkcjonowaniem stawów skroniowo-żuchwowych.

Pełny uśmiech jak dawniej,
zapomnij o utraconym zębie!

Uśmiechnięty mężczyzna

Implantologia – usługi

W naszej klinice w Białymstoku wykonujemy:
  • Implanty zębowe – chirurgiczne umieszczanie tytanowych lub ceramicznych implantów w kości szczęki lub żuchwy, które pełnią funkcję korzenia zęba.
  • Korony na implantach – protetyczne korony mocowane na wcześniej umieszczonych implantach, odtwarzające kształt i wygląd naturalnych zębów.
  • Mosty na implantach – rozwiązanie protetyczne służące do odbudowy większych braków zębowych, gdzie most jest wspierany przez implanty.
  • Podniesienie dna zatoki szczękowej – zabieg chirurgiczny mający na celu zwiększenie objętości kości w obszarze szczęki, umożliwiający późniejsze umieszczenie implantów.
  • Augmentacja kości – odbudowa ubytków kostnych w celu umożliwienia umieszczenia implantów.
  • Leczenie komplikacji związanych z implantami – np. leczenie stanów zapalnych czy problemów z gojeniem.

Zajmujemy się również leczeniem protetycznym w sytuacji, gdy u danej osoby brakuje większej części uzębienia. Często wymaga ono również wszczepienia wspomnianych implantów. Stanowią one bowiem oparcie dla wyjmowanych protez.

Implanty stomatologiczne

Implant

Pracownia RTG w Białymstoku

Stomatologiczne zdjęcia RTG

W naszym gabinecie posiadamy pracownię RTG wyposażoną w najnowszy tomograf komputerowy, dzięki któremu możemy wykonywać wszystkie zdjęcia 2D i 3D potrzebne w stomatologii. Zdjęcia stomatologiczne RTG Białystok - zapraszamy do OrtoStrefy!

Korony porcelanowe – Białystok

Korony porcelanowe to popularna metoda stosowana w stomatologii estetycznej, która pozwala na przywrócenie naturalnego wyglądu zębów, poprawienie ich kształtu, koloru czy ustawienia. Są one wykonane z porcelany (ceramiki), co sprawia, że są bardzo estetyczne. Materiał ten doskonale imituje wygląd naturalnej tkanki zęba, w tym jego lekką przeźroczystość i połysk.

Korony porcelanowe stosuje się do:

  • odbudowy zęba – po dużym ubytku lub złamaniu,
  • poprawy estetyki – zmiany kształtu, koloru zębów, zamknięcia diastem (przerw między zębami),
  • wzmocnienia zęba – po leczeniu kanałowym, kiedy to ząb staje się słabszy i bardziej podatny na złamanie.

O zastosowaniu konkretnego sposobu leczenia zawsze decyduje lekarz. Przed założeniem koron czy wszczepieniem implantów wykonuje się również różnego rodzaju zdjęcia, które pozwalają na określenie dokładnego położenia pozostałych zębów. Na tej podstawie planuje się dalsze leczenie i pobiera wyciski niezbędne do stworzenia wypełnień ubytków w uzębieniu.