Stomatologiadziecięca – Białystok

W OrtoStrefie w Białymstoku każda wizyta dziecięca u stomatologa to krok w stronę zdrowego i pięknego uśmiechu na przyszłość.

Dentysta dziecięcy Białystok

Stomatolog dla dzieci

W naszej klinice szczególną troską otaczamy najmłodszych pacjentów. Wizyta przebiega w przyjaznej i bezstresowej atmosferze. Wierzymy, że edukacja i profilaktyka od najmłodszych lat to klucz do zdrowych zębów na całe życie.

W OrtoStrefie dbamy o to, aby wizyta dla dzieci była nie tylko komfortowa, ale również edukacyjna. Nasz zespół stomatologów stosuje nowoczesne metody leczenia i profilaktyki, które są przyjazne dla najmłodszych. Dzięki temu dzieci uczą się, że wizyty u dentysty mogą być ciekawe i nie muszą się ich obawiać. Od lat zajmujemy się stomatologią dentystyczną w Białymstoku.

Regularne kontrole i profesjonalna opieka stomatologiczna od najmłodszych lat są kluczowe dla utrzymania zdrowia i pięknego uśmiechu przez wiele lat. OrtoStrefa to miejsce, gdzie dbamy o zdrowy uśmiech Twojego dziecka.

Kiedy należy pierwszy raz odwiedzić stomatologa dziecięcego?

Wielu rodziców myśli, że regularne wizyty u stomatologa są niezbędne dopiero w sytuacji, gdy dziecko ma już stałe zęby. Jest to jednak błąd. Profilaktykę należy zacząć już wtedy, kiedy w jamie ustnej malucha pojawią się pierwsze zęby mleczne – w okolicach 1. roku życia.

W trakcie pierwszych wizyt zwykle nie przeprowadzamy kompleksowego badania. Traktujemy je jako okazję na oswojenie dziecka z narzędziami wykorzystywanymi w gabinecie stomatologicznym, a także samym dentystą. Pokazujemy maluchowi poszczególne przedmioty i przeprowadzamy podstawowe badanie – jeśli maluch pozwoli na to stomatologowi. Naszym celem jest bowiem stopniowe oswajanie dziecka z procedurą, by nie wytworzyć u niego traumy i lęku na kolejne lata. U wielu osób strach przed stomatologiem utrzymuje się nawet do czasu dorosłości, dlatego odpowiednie podejście w trakcie pierwszych wizyt ma tak ogromne znaczenie.

Stomatologia dziecięca - Ortostrefa

Postaw na zdrowe zęby swojego dziecka!

Sprawdzanie zębów

Usługi stomatologiczne

Nasze inne usługi dentystyczne

  • Ortodoncja
  • Stomatologia zachowawcza
  • Leczenie kanałowe - endodoncja
  • Chirurgia stomatologiczna
  • Stomatologia estetyczna
  • Implantologia - implanty zębowe
  • Protetyka

Pracownia RTG w Białymstoku

Stomatologiczne zdjęcia RTG

W naszej klinice wykonujemy również zdjęcia RTG z wykorzystaniem tomografu komputerowego. Pozwalają one na zobrazowanie ustawienia i stanu poszczególnych zębów, co jest kluczowe do odpowiedniego zaplanowania leczenia. Wykonujemy zdjęcia 2D i 3D.

Dysponujemy też aparaturą pozwalającą na wykonanie pantomogramu. Jest on niezbędny w sytuacji, gdy u dziecka wystąpiła wada zgryzu lub problemy z wyżynaniem się kolejnych zębów. O tym, jakie zdjęcia i badania trzeba wykonać, zawsze decyduje stomatolog – po przeprowadzeniu badania z wykorzystaniem sprzętu dostępnego w gabinecie.