Ortodoncja – Białystok

Wymarzony uśmiech, który przyciągnie uwagę i podniesie Twoją pewność siebie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację ortodontyczną.

Stomatologia OrtoStrefa

Ortodoncja Białystok

Odkryj Świat Uśmiechu z OrtoStrefą w Białymstoku – Twój Ekspert Ortodoncji!

W OrtoStrefie wierzymy, że piękny uśmiech to klucz do pewności siebie. Nasz gabinet ortodontyczny łączy technologię z indywidualnym podejściem. Naszym celem jest zaplanowanie leczenia ortodontycznego jak najlepiej dostosowanego do potrzeb i problemu pacjenta.

Ortodoncja to dziedzina medycyny, która ma związek nie tylko ze stanem zdrowia pacjenta, lecz także estetyką jego uśmiechu. Jej celem jest usunięcie wady zgryzu, która często odbiera pewność siebie oraz powoduje problemy z przeżuwaniem czy nawet bóle mięśniowe.

Od aparatu ortodontycznego po najnowsze metody korekty zgryzu – nasi specjaliści dobierają odpowiednią technikę pracy do potrzeb pacjenta. Bierzemy pod uwagę zarówno zaawansowanie wady zgryzu, jak i pracę wykonywaną przez pacjenta czy jego budżet. Obecnie można bowiem skorzystać m.in. z zupełnie niewidocznych aparatów, które są cenione przez osoby zatrudnione na reprezentatywnych stanowiskach.

Uśmiechnięta kobieta

Czy wiedziałeś, że wady zgryzu to problem nawet 60% Polaków?

Uśmiechnięta kobieta

Etapy leczenia ortodontycznego

  • Konsultacja ortodontyczna
  • Diagnostyka ortodontyczna (wykonanie fotografii jamy ustnej, badań obrazowych tj. pantomogram, cefalometria, pobranie wycisków cyfrowych)
  • Analiza wady zgryzu pacjenta
  • Postawienie diagnozy
  • Przygotowanie planu leczenia
Leczenie ortodontyczne w każdym przypadku przebiega w zupełnie inny sposób. U niektórych osób wady da się usunąć już w ciągu kilku miesięcy, a u innych potrzebna jest wcześniejsza ekstrakcja wybranych zębów i noszenie aparatu przez nawet kilka lat. Specjalizujemy się w ortodoncji w Białymstoku od lat. W ciągu swojej kariery nasi lekarze mieli do czynienia z wieloma rodzajami wad zgryzu, dzięki czemu potrafią zaproponować odpowiednie leczenie do potrzeb pacjenta.

Aparaty ortodontyczne

Metody leczenia ortodontycznego

Stały aparat metalowy – najczęściej wybierany spośród aparatów ortodontycznych, charakteryzuje się metalowymi elementami i stosunkowo przystępną ceną.

Stały aparat kryształowy – idealny dla tych, którzy cenią sobie estetykę. Jego zamki zrobione są z unikalnego kryształu, co sprawia, że są prawie niewidoczne i harmonizują z naturalnym kolorem zębów.

Aparat samoligaturujący – skonstruowany z zamków bezligaturowych (bez konieczności stosowania gumek), dzięki czemu dłużej jest aktywny, a to wpływa na rzadsze wizyty kontrolne.

Leczenie metodą nadkładek (alignerów) – polega na stosowaniu przezroczystych, dokładnie dopasowanych do zębów nakładek, stworzonych z wykorzystaniem technologii 3D. Są one komfortowe w noszeniu i niewidoczne dla oka, można je również z łatwością zdjąć do jedzenia i zachowania prawidłowej higieny jamy ustnej.

Poszczególne aparaty różnią się od siebie szybkością korekcji wad zgryzu, a także ceną.

Czym jest ortodoncja?

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku z powodów profilaktycznych i estetycznych.

Ortodonta to lekarz specjalista, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem wszystkich wad zębowych i zgryzowych.

Ortodoncja Białystok
Uśmiechnięty mężczyzna

Ortodonta Białystok

Leczenie ortodontyczne

Leczenie ortodontyczne może korzystnie wpłynąć zarówno na funkcjonalność zgryzu, jak i jego estetykę. Zabiegi ortodontyczne nie tylko korygują zgryz, ale również mogą poprawić problemy z mową spowodowane nieprawidłowym ustawieniem zębów.

Najlepiej jest wychwycić problemy ortodontyczne wcześnie, ponieważ mogą one eskalować i pogarszać się z czasem.

Sugerujemy rozpoczęcie leczenia ortodontycznego w dzieciństwie. Jednak niektóre problemy ortodontyczne pojawiają się dopiero w późniejszym okresie życia.

Pracownia RTG w Białymstoku

Stomatologiczne zdjęcia RTG

W naszym gabinecie mamy pracownię RTG wyposażoną w tomograf komputerowy, dzięki któremu możemy wykonywać wszystkie zdjęcia 2D i 3D potrzebne w stomatologii. To dokumentacja, na podstawie której możliwe jest określenie zaawansowania wady zgryzu, a także wykrycie zębów, które wciąż znajdują się w dziąsłach. Wykonuje się ją jeszcze przed określeniem planu leczenia.